• Fašiangový sprievod

• Dňa 21.02.2023 sa v našej MŠ uskutočnil maškarný sprievod. Učiteľky z tímu Regionálna výchova si pripravili tradičný fašiangový sprievod v maskách po spojenej škole. V triedách si s deťmi zatancovali, pohostili šiškami, domácimi výrobkami a tak sme ukončili toto obdobie fašiangov.

• OZNAM - Jarné prázdniny v MŠ

• Vážení rodičia,

oznamujeme Vám, že od 06.03.2023 do 10.03.2023 v čase Jarných prázdnin v ZŠ, bude prevádzka MŠ, so súhlasom zriaďovateľa prerušená.

Prevádzka MŠ bude od 13.03.2023.

• Miss bábika 2023

• Dňa 15.02.2023 sa konala obvodná súťaž MISS BÁBIKA v meste Spišská Belá. Aj tento rok sa zúčastnili naše deti z Lendaku. V kategórií deti predškolského veku, sa na prvom mieste umiestnila Petra Potanecká  z triedy včielky. Za pripravu detí a doprovod k spevu, ďakujeme p. učiteľke Bc. Zuzane Halčinovej a Mgr. Ivete Pavlíkovej.

• Vážení rodičia!

• Naša materská škola je zas o niečo zelenšia. Zber papiera v triedach sa rozbehol a detičky za pomoci p. učiteliek nevyhadzujú papierový odpad do komunálneho, ale odkladajú ho poviazaný, aby sme ho mohli vymeniť za hygienické potreby. Aj takýmito prvými malými krôčikmi znižujeme množstvo komunálneho odpadu. Pokračovať budeme ďalšími aktivitami, ktoré sme zaradili do nášho akčného plánu vytvoreného na dva roky. Všetky ďalšie kroky Zelenej školy môžete sledovať na nástenke, alebo na stránke materskej školy. V rámci spolupráce s rodičmi privítame akýkoľvek nápad, pomoc, angažovanosť zo strany rodičov.
            Ďakujeme!

• Milí rodičia!

• Medzi inovatívne metódy rozvoja Predčitateľskej gramotnosti patrí aj metóda tvorby denníkov v spolupráci s rodičmi. Danou aktivitou chceme pomôcť deťom stať sa vnímavými k hodnote čítania a písania v ich živote. U detí chceme touto spoluprácou s rodičmi u detí docieliť, aby si rozširovali pasívnu a aktívnu slovnú zásobu, naučili sa počúvať s porozumením.

O čo v tejto spoločnej aktivite ide?

Učiteľky deťom predstavili nového kamaráta ( plyšovú hračku), ktorý rád počúva rozprávky, deti si ho budú brať postupne domov aj zo zošitom. Do tohto projektu sú zapojené triedy predškolských a stredných tried (1,2,3,6,7,8 a 9 trieda).

Doma s rodičmi aj s novým kamarátom si deti prečítajú akúkoľvek rozprávku. Obsah rozprávky zaznamenajú do zošita. Dieťa nakreslí obrázok, rodič napíše názov rozprávky, dieťa si napíše svoje meno, prípadne , ak ešte nevie, tak rodič mu môže pomôcť napísať.

Dieťa čitateľský denník prinesie do materskej školy, kde ostatným deťom prerozpráva rozprávku, povie, ako sa staral o plyšového kamaráta, opíše napríklad kedy si čítali rozprávku, čo nakreslilo, napísalo... Takouto formou uplatňuje aktívnu slovnú zásobu vzhľadom na obsahový kontext (zmysluplne rozprávať o svojich pocitoch, zážitkoch, dojmoch).

Ďakujeme za spoluprácu