• Spôsob prijímania detí na predprimárne vzdelávanie:

1. Dieťa sa na predprimárne vzdelávanie prijíma na základe žiadosti zákonného zástupcu, ktorú podáva riaditeľke spojenej školy spolu s potvrdením o zdravotnej spôsobilosti od všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorá obsahuje aj údaj o povinnom očkovaní dieťaťa.
        2. Žiadosť o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie zákonný zástupca alebo zástupca zariadenia môže materskej škole doručiť:
          • osobne podľa rozpisu "Miesto a termín zápisu" bude zverejnené
          • prostredníctvom online žiadosti – budú spustené v daný deň zápisu
          • poštou na adresu spojenej školy
          • Zákonný zástupca na prijatie dieťaťa do materskej školy môže podať aj svoju žiadosť.
        3. Ak ide o dieťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, k žiadosti o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie sa prikladá aj vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie a odporučenie všeobecného lekára pre deti a dorast.

Úplná žiadosť obsahuje: správne vyplnenie žiadosti, potvrdenie o zdravotnom stave dieťaťa - spôsobilosť navštevovať MŠ, ktorého súčasťou musí byť aj informácia o očkovaní.

Podmienky prijatia dieťaťa do MŠ:

Podľa §59 zákona NR SR č.245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) sú stanovené nasledovné podmienky prijímania detí do MŠ:

1. deti 5 – 6 ročné, pre ktoré je plnenie predprimárneho vzdelávania povinné
        2. deti s pokračovaním plnenia povinného predprimárneho vzdelávania
        3. dieťa, ktoré dovŕši 4 roky veku do 31.8.2024 (právo na prijatie na predprimárne vzdelávanie)
        4. Poradie umiestnenia: v prípade zhodnosti umiestnenia rozhoduje deň narodenia dieťaťa – s prednosťou starších.

* Podmienkou prijatia všetkých detí sú osvojené základné hygienické návyky (dieťa bez plienky s osvojeným návykom chodenia na wc, samostatné umývanie rúk, fúkanie do vreckovky) a sebaobslužné činnosti (samostatne je lyžicou, pije z pohára, prezlieka a prezúva sa s pomocou)